خبر خبر

برگزاري تمرين طرح کامل اضطراري فرودگاه زنجان
تمرين طرح کامل اضطراري فرودگاه زنجان با حضور تمام ارگان‌هاي امداد و نجات استاني و فرودگاهي برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌ عمومی فرودگاه زنجان، محمد قاسمی، مدیر فرودگاه زنجان با اعلام این خبر گفت: این تمرین امروز (18 آذر) با حضور نیروهای مستقر در فرودگاه، مدیریت بحران استان، دانشگاه علوم پزشکی، اورژانس هوایی، آتش نشانی، جمعیت هلال اهمر، پزشکی قانونی، شورای حمل ونقل، صدا وسیما و غیره انجام شد.

 

قاسمی افزود: در این تمرین یک فروند هواپیمای فرضی ﺑا 35 مسافر و هزار لیتر سوخت در فاصـله 20 مایلی فرودگـاه اعـﻼم وضعیت اضـطراري کرد و هنگام فرود در باند 30 به دليل ورود غيرمجاز هواپيماي آموزشي از تاكسي وي B ﺑـا هواپيمـاي آموزشي برخورد کرد و از باند خارج شد.

 

مدیر فرودگاه زنجان گفت: بلافاصله پس از روی دادن سانحه، اطلاع‌رسانی از طریق برج مراقبت پرواز به اشخاص و واحدهای مسوول شروع شد و همه ارگان‌ها برابر وظیفه سازمانی خود اقدامات بعدی را انجام دادند.

 

وی افزود: برای برگزاری هرچه بهتر این تمرین، جلسه های مختلفی را  در قالب کارگروه تخصصی امدادی و امنیتی با حضور مسوولان و کارشناسان مدیریت ایمنی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه زنجان، دستگاه‌های امدادرسان شهر و مجموعه استانداری برگزار شده است.

 

پس از اجرای تمرین، جلسه ای با حضور فرشید گلیج، مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و ارزیابان شرکت، مسوولان فرودگاه و تمام ارگان های شرکت کننده در تمرین برگزار شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط