خبر خبر

ظرفيت صادرات از فرودگاه زنجان فراهم است/ احداث ترمينال باري در فرودگاه نيازمند سرمايه گذار
ظرفيت صادرات انواع محصولات، صنعتي، کشاورزي و معدني استان از فرودگاه زنجان به مقصد کشورهاي حاشيه خليج فارس و روسيه فراهم است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران  به نقل از ایرنا؛ ارائه سرویس هایی برای صادرات انواع محصولات کشاورزی و معدنی از طریق هوایی با پروازهای مستقیم و مطمئن می تواند به سرعت و دقت فرایند حمل و نقل کالا اطمینان دهد.

از طرفی نیز صادرات این محصولات از طریق هوایی مانع فاسد شدن محصولات کشاورزی، جلوگیری از سوانح جاده ای و از بین رفتن کالاها را به همراه دارد.

صادرات کالاهای تولید شده در بخش صنایع، معادن و کشاورزی از حلقه های مفقوده در صادرات است که با فراهم شدن این ظرفیت در فرودگاه زنجان، تولید کنندگان عمده استان می توانند به این هم توجه جدی داشته باشند.

**صادرات کالا از طریق هوایی هزینه بالایی ندارد

مدیر فرودگاه منطقه زنجان در این باره گفت: با توجه به تنوع و تولید انواع محصولات کشاورزی، استخراج معادن و فلزات گران بها در استان، هم اکنون صادرات از این فرودگاه به کشورهای حوزه خلیج فارس و روسیه فراهم شده است.

محمد قاسمی اظهار داشت: صادرات محصولات کشاورزی از طریق هوایی موجب می شود در کمترین زمان ممکن به مقصد برسد.

وی ادامه داد: از طرفی نیز مشکل سوانح جاده ای که موجب از بین رفتن فلزات گران بها و صنعتی می شود در راه هوایی وجود ندارد.

مدیر فرودگاه منطقه زنجان، از پایین بودن هزینه صادارت کالا از طریق هوایی نسبت به جاده ای خبر داد و گفت: برای پرواز و ارسال کالا به دیگر کشورها هیچ مشکلی در باند پروازی نداریم.

قاسمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر امکان احداث ترمینال باری نیز در داخل فرودگاه زنجان وجود دارد که این مهم نیازمند سرمایه گذار است.

آماده صادرات کالا از فرودگاه زنجان هستیم

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: چنانچه ظرفیت برای صادرات محصولات تولیدی این استان از فرودگاه فراهم باشد، این پتانسیل برای اتاق بازرگانی و صادرکنندگان حقیقی و حقوقی اطلاع رسانی می شود.

امیرعلی مسیبی یادآوری کرد: باید هزینه های صادرات کالا از طریق هوایی نسبت به ریلی و جاده ای نیز به صرفه باشد.

وی تاکید کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز برای بررسی شرایط و ظرفیت صادرات کالا از فرودگاه زنجان وارد عمل می شود.

صادارت کالا از فرودگاه زنجان منطق اقتصادی دارد

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: صادرات محصولات کشاورزی موضوعی است که منطق اقتصادی ایجاب می کند به جای استفاده از ظرفیت فرودگاه های تهران و آذربایجان شرقی از پتانسیل موجود در استان استفاده شود.

عبدالله جعفری خاطرنشان کرد: باید هزینه صادرات هوایی نسبت به جاده ای و ریلی نیز بررسی شود چرا که در حال حاضر هزینه از طریق هوایی بیشتر است.

وی تاکید کرد: می توانیم برخی از اقلام کشاورزی که ارزش بالایی در سرعت انتقال به بازار خارجی را دارد از طریق هوایی صادر کنیم.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: هم اکنون این استان 50 صادر کننده محصولات کشاورزی دارد.

جعفری اظهارداشت: سالانه حدود 57 هزار تن انواع محصولات کشاورزی استان زنجان به 16 کشور دنیا صادر می شود.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط