راهنمای مسافر راهنمای مسافر

فرودگاه زنجان- راهنماي مسافران - راهنماي مسافر
 
  • ترمینال:

-فرودگاه زنجان دارای یک ترمینال میباشدکه به صورت مشترک برای پروازهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار میگیرد.دراین ترمینال تجهیزات مربوط به مرز هوایی(گذرنامه،گمرگ و...)،اطلاعات پرواز ، سرویسهای بهداشتی ،نمازخانه ها،میز پذیرش بار و مسافر، عابر بانک،چرخ دستی(110عدد) و ... موجود میباشد.

  • توصیه های پلیس بین الملل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به مسافران :

هموطن گرامی :

· هر ایرانی در خارج از کشور سمبل انقلاب، اسلام و نماینده مردم جمهوری اسلامی ایران است . شما برادر و خواهر گرامی سعی کنید بهترین سفیر کشورمان در دنیا باشید.

· ارتکاب اعمال مجرمانه توسط بعضی افراد در خارج کشور ، حیثیت ملی ما را خدشه دار می کند . بنابراین مواظب اعمال و رفتار خود و دیگران در خارج از کشور باشیم .

· زائران حج  از حمل مواد مخدر حتی به میزان کم خودداری کنند زیرا رفتار پلیس عربستان براساس سیاست گذاری های خاص خود، غیرقابل پیش بینی است.
· در مسافرتهای خارجی از سپردن وسائل ، مدارک شناسایی ، کارت اعتباری ، پول و اشیاء کران قیمت خود به افراد ناشناس و یا رها نمودن آنها در اطاق هتل محل اقامت خودداری نمایید.

· در مسافرت های خارجی از پذیرفتن هرگونه بسته یا شیء از اشخاص ناآشنا برای انتقال آن به خارج از کشور و یا بالعکس جداً پرهیز نمایید.

· در مسافرتهای خارجی ، در هنگام خروج از محل اقامت ، مدارک شناسایی و آدرس و شماره تلفن محل اقامت خود را بهمراه داشته باشید .

· در مسافرت های خارجی ، نشانی و شماره تلفن سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت را از قبل تهیه نموده و همراه داشته باشید.

· در صورت بروز هرگونه مشکل در خارج از کشور ، مطمئن ترین محل برای مراجعه ، سفارت جمهوری اسلامی ایران در همان کشور می باشد.

· در کشورهای حوزه خلیج فارس و برخی دیگر از کشورها، بسیاری از داروها بالاخص داروی مسکن قوی کدئین دار جزو مواد مخدر محسوب شده و حاملین این داروها ، مورد پیگرد قانونی قرار میگیرند. در صورت ضرورت نسخه پزشک معالج را همراه داشته باشید.

· از تحویل دادن مدارک هویتی خود (خصوصاً گذرنامه) به افراد غیر مسئول ، به هر دلیل جداً خودداری نمایید .

· برای اخذ ویزای کشورها فقط به سفارت کشور مورد نظر مراجعه کرده و از تماس با دلالان و واسطه خودداری نمایید.

· به اشخاص ناآشنا که در فرودگاهها و اطراف سفارت خانهای کشورها قصد طرح دوستی با شما را دارند اعتماد ننمایید.

· حمل ترامادول و متادون، ترشی، مایعات اسیدی، اسباب‌بازی‌های مشابه اسلحه و ... ممنوع است.